2D53CF9D-C2A0-426D-983A-B98DCA504C47-9987-00001061756EB07B
Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi Duyurusu
superlig 500Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi katılımcı kulüplerimizden gelen talepler ve yapılan değerlendirmeler sonrasında; 2018 – 2019 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Liginde, takımlarımız altı masa ile yarışacaklardır. Masalarda, aşağıda belirtildiği şekilde sporcu oynatılması gerekmektedir.

1. Masa: Genel
2. Masa: Genel
3. Masa: Genel
4. Masa: Genel
5. Masa: Kadın Sporcu
6. Masa: Genç Masa (20 Yaş Altı Genel)
 
Şampiyon Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK
img 4411Türkiye Satranç Federasyonu Ankara’da dünya'nın ve Türkiye'nin en güçlü satranç sporcularını Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde ağırladı. 25 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında Ankara Crown Plaza Otel'de gerçekleşen 2018 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, düzenlenen kapanış töreni ile bugün son buldu.

Dünya'nın birçok ülkesinden efsane satranççıların hamle yaptığı, 13 takımın 13 tur boyunca kıyasıya yarıştığı Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde Hatay Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü şampiyonluk ipini göğüslerken, Türk Hava Yolları Spor Kulübü ikinci, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi GSK Derneği ise ligi üçüncü sırada tamamladı.

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi kapanış törenine, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Bülent Yumuşaker ve Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı Müge Ören, TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Özgür Solakoğlu, Sultan Daban, Ali Ümit Şifaver ve Ahmet Arda Kılıç, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Disiplin Kurulu Üyesi Lütfü Özel, Genel Sekreter M. Sedat Fırat, Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay törende yaptığı konuşmada Türk satrancının kalkınmasında da öncü rol oynayan TSF ana sponsoru Türkiye İş Bankası'na teşekkür etti ve derece elde eden takım ve sporcuları kutladı. 

Açılış konuşmalarının ardından 2018 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde ilk üç sırada yer alan takımlar ve masa derecesi elde eden sporcular kupa ve madalyalarına kavuştu.
 
Şampiyonluk Yarışında Son Hamleler
IMG 4184Ankara Crown Plaza Otel’de düzenlenen ve son derece zorlu bir yarışa sahne olan Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde 12 tur tamamlandı. Finale yaklaştıkça nefes kesen partilerin ve sonuçların yaşandığı Satranç Süper Ligi’nde son hamleler yarın yapılacak.

12 turu sonunda ilk üçünde yer alacak takımların Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi GSK Derneği ve Türk Hava Yolları SK olacağı kesinleşen Süper Lig’de; Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Deniz Su Aquamatch Satranç GSK Derneği küçük bir puan farkıyla ilk üçten kopan takımlar oldular.

Son tur öncesi Gökçeada Spor Kulübü 2019 Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde yarışacak takım olurken, 6 puanlı Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü, 7 puanlı Darüşşafaka Spor Kulübü ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün final turunda alacağı sonuçlar, 2019 Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde yarışacak diğer takımı belirleyecek. 

Son tura 19 puanla ilk iki sırada giren Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi GSK Derneği yarınki final turunda karşılaşacaklar. Kazanan takımın şampiyon olacağı büyük karşılaşma beraberlikle sonuçlanır ve üçüncü sıradaki 18 puanlı Türk Hava Yolları günü kazançla kapatırsa şampiyonu üçlü averaj belirleyecek.

Süper Lig’in oldukça heyecanlı geçecek ve sürpriz sonuçlara gebe final turu yarın saat 10.00’da başlayacak.

***
Uzman yorumcu IM Can Arduman, büyük yarışın final turunda yine izleyicileri ile birlikte olacak. Karşılaşmalara yönelik soru ve yorumlarınızı TSF Facebook sayfasından ilgili gönderinin altına, Twitter'da (@turkishchess) ise #supersatranc18 etiketini kullanarak IM Arduman’a iletebilirsiniz. 
 
Süper Lig'de Son Viraj
img 7758Dünyanın sayılı satranç sporcuları ve ülkemizin en usta satranççılarının buluştuğu Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi finale yaklaşıyor.

13 takımın en iyi hamleleri ile şampiyon olmak için kozlarını paylaştığı Satranç Süper Ligi, 3 Ağustos Cuma günü oynanan 10. ve 11. tur karşılaşmaları ile devam etti.

90’ı unvanlı toplam 206 sporcunun hamle yaptığı Satranç Süper Ligi’nde 10. ve 11. tur maçları, son ana kadar nefeslerin tutulduğu kıran kırana bir yarışa sahne oldu.

Çift tur oynanan günün sonunda her iki maçını da kazanmasını bilen son şampiyon Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK, bugün tek maç yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi GSK’yı yakaladı ve zirveye yerleşti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi lider ile eş puanlı ikinci sırada yer alırken, onları bir puan geriden takip eden Türk Hava Yolları ise günü kayıpsız kapatarak üçüncü sıraya yükselen takım oldu.

12 tur sonunda Beşiktaş Jimnastik Kulübü 15, Deniz Su Aquamatch Satranç GSK Derneği 14 ve Karaman Belediye SK 12 puanla yarışa devam ederken; Gökçeada SK, Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü ve Darüşşafaka SK ise Süper Lig’den düşmeme mücadelesi verecek takımlar oluyorlar.

Nefeslerin tutulduğu Satranç Süper Ligi heyecanı, 4 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00’te oynanacak 12. tur karşılaşmaları ile devam edecek.
 
9 Tur Tamamlandı
img 3736Ankara Crown Plaza Otel’de gerçekleşen Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde 9 tur geride kaldı. 13 tur sürecek ve her turunun sürpriz sonuçlara gebe olduğu dev turnuva, ustaların nefes kesen mücadelesine sahne oluyor.

Türkiye’nin en güçlü 13 kulübünün, dünyanın sayılı satranç ustalarını transferleriyle heyecan kattığı ve her turunda centilmence ve kıyasıya bir rekabetin yaşandığı Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Ankara Crown Plaza Otel ev sahipliğinde gerçekleşmeye devam ediyor.

Satranç Süper Ligi’nde, 2 Ağustos Perşembe günü oynanan karşılaşmaların ardından 9 tur geride kaldı.

9. turda Tarsus Zeka Satranç Kulübü karşısında 4½ - 3½ galip olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi GSK Derneği, 15 maç puanıyla tekrar zirveye yerleşmeyi başardı. Günün kritik maçlarından Hatay Büyükşehir Belediyesi GSK ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü mücadelesinde ise mağlup olan Hatay Büyükşehir Belediyesi oldu ve şampiyonaya bir maç geriden devam eden Hataylı ekip ikinci sıraya düştü.  Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Kulübü’ne 4½ - 3½’luk bir skorla kazanan Deniz Su Aquamatch Satranç GSK Derneği ise ikinci ile eş puanla üç sırada şampiyonluk yarışına devam ediyor.
 
Süper Lig'de Türk Hava Yolları Spor Kulübü ve Karaman Belediye Spor Kulübü 12 puan, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ise 11 puanla zirve yarışını üst grupta sürdürüyorlar.

Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi 10. ve 11. turu yarın saat 10.00 ve 17.00'de oynanacak.
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 3
super harun_kk_kart
super umit_kart
uygulama yon