ligtakim
banner_isbank
tsf logo_2015
Süper Lig Heyecanı Ankara'da Başlıyor
superlgturnuvasalonuTürkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi, Ankara CP Otel’de 10 Temmuz 2023 tarihinde saat 14.30’da düzenlenecek açılış töreninin ardından başlıyor. Birbirinden güçlü 12 takımın 11 tur boyunca şampiyonluk mücadelesi vereceği Süper Lig’de Cumhuriyetimizin 100. yılında Başkent Ankara’da dünyadan ve ülkemizden usta satranç sporcuları şampiyonluk için hamle yapacak. IM Can Arduman, FM Feridun Öney ve birbirinden değerli konuklar ile takımların mücadelesini uzman yorum ve analizleri ile canlı yayında satrançseverler ile paylaşacak.
20 Temmuz tarihinde son bulacak ve Dünya satranç otoriterlerinin de ilgiliyle takip ettiği 2023 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi’nde Göktürk Satranç Spor Kulübü, Türk Hava Yolları Spor Kulübü, Deniz Su Aquamatch Satranç Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Bayegan Pendik Satranç Spor Kulübü Derneği, Taş Duvar Spor Kulübü Derneği, Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Karaman Futbol Kulübü Derneği, Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Rota Koleji Spor Kulübü Derneği, Darüşşafaka Spor Kulübü, Hukukçu Fenerbahçeliler Spor ve Kültür Derneği, Apaydın Satranç ve Spor Kulübü Derneği mücadele edecek.
Süper Lig’de 33 Büyükusta, 20 Uluslararası Usta, 5 Kadın Büyükusta, 20 FIDE Ustası, 3 Kadın Uluslararası Usta ve 7 Aday Usta hamle yapacak.
Yarın başlayacak şampiyonluk mücadelesinde hamle yapacak tüm takımlara başarılar diliyoruz.
superlgturnuvasalonusuperlgturnuvasalonu 1superlgturnuvasalonu 2
 
Turkish Chess Federation ©